indian flag অসম চৰকাৰ
sitemap sitemap sitemap search
Emblem

লোকসেৱাৰ অধিকাৰ

এক বিস্তৃত নাগৰিক মঞ্চ

প্রশাসনিক সংশােধনী, প্রশিক্ষণ, পেঞ্চন আৰু ৰাজহুৱা অভিযােগ বিভাগৰ এক পদক্ষেপ

Xohari

আপোনাৰ সেৱাৰ বিষয়ে জানক

নামজাৰি নিৰ্দেশৰ প্ৰমাণিত প্ৰতিলিপিৰ জাৰীকৰণ

পজ্ঞীয়ন কৰক
  1. আবেদনকাৰী গৰাকী যদি পঞ্জীয়নভূক্ত নহয় তেন্তে মূখ্যপৃষ্ঠাত থকা পঞ্জীয়ন টেবত ক্লিক কৰাটো প্ৰয়োজন আৰু তাৰপিছত আৱশ্যকীয় ঠাইসমূহ সম্পূৰ্ণ নাম, মোবাইল নম্বৰ, ইমেইল আইডি (বাধ্যতামূলক নহয়), ৰাজ্য আৰু পাছৱৰ্ড আদিৰে পৰিপূৰ্ণ কৰি পঞ্জীয়ন কৰিব পাৰিব।
  2. তাৰপিছত, আবেদনকাৰীয়ে নিজ পৰিচয় পত্ৰেৰে সৈতে লগ ইন কৰিবলৈ লগ ইন টেব ক্লিক কৰাটো প্ৰয়োজন।
  3. সিস্টেমত (কম্পিউটাৰ/লেপটপ)লগ ইন কৰা পিছত, আবেদনকাৰীয়ে (পুৰুষ/মহিলা) অনলাইন আবেদন টেব ক্লিক কৰাটো প্ৰয়োজন, লগতে তেওঁলোকে আবেদন কৰিব বিচৰা সেৱা নিৰ্বাচন কৰি আৱশ্যকীয় টেবৰ মাধ্যমেৰে যোৱাৰ পিছত এপ্লাই বাটনত (আবেদন) ক্লিক কৰিব লাগিব।
  4. আবেদনকাৰীয়ে প্ৰপত্ৰখন পূৰণ কৰি আৱশ্যকীয় নথি-পত্ৰ (আৱশ্যকীয় টেবলৈ লক্ষ্য কৰক) আপলোড কৰিব লাগিব।
  5. আবেদন পত্ৰ জমা দিয়াৰ সময়ত আবেদনকাৰীয়ে প্ৰযোজনীয় পৰিমাণ পৰিশোধ কৰিব লাগিব।
  6. প্ৰয়োজনীয় পৰিমাণ এবাৰ সফলতাৰে জমা হোৱাৰ পিছত, পৰৱৰ্ত্তী প্ৰক্ৰিয়াৰ বাবে উচ্চপদস্থ বিষয়ালৈ প্ৰেৰণ কৰিব আৰু প্ৰসংগ সংখ্যা সম্বলিত এখন স্বীকৃতি প্ৰস্তুত হ’ব, ফলস্বৰূপে প্ৰাৰ্থীৰ আবেদনৰ অৱস্থান নিৰীক্ষণ কৰিবলৈ সহায় হ’ব এই। সকলো তথ্য আবেদনকাৰীক এছ.এম.এছ আৰু মেইলৰ জৰিয়তে অৱগত কৰিব।
  7. আবেদনকাৰীয়ে ট্ৰেক বাটনত ক্লিক কৰি আবেদন প্ৰসংগ সংখ্যা এন্টাৰ (প্ৰৱেশ) কৰিলেই আবেদন পত্ৰৰ অৱস্থান লক্ষ্য কৰাৰ লগতে নিৰীক্ষণ কৰিব পাৰিব।
  8. সেৱা সফলতাৰে সম্পন্ন হোৱাৰ পিছত, ৫ কৰ্মদিনৰ ভিতৰত সম্পত্তি নামজাৰি নিৰ্দেশৰ প্ৰমাণিত প্ৰতিলিপিৰ জাৰীকৰণ প্ৰক্ৰিয়া প্ৰস্তুত কৰা হয়। এই বিষয়ে আবেদনকাৰীয়ে এছ.এম.এছ আৰু ই-মেইলৰ জৰিয়তে অৱগত হ’ব আৰু তেওঁলোকে এ.আৰ.টি.পি.এছ পোৰ্টেলৰ পৰা উক্ত প্ৰমাণ পত্ৰ ডাউনল’ড কৰিব পাৰিব।

সহায়ক নথি পত্ৰ :

  1. পৰিৱৰ্তন কেছ নং। পৰিৱৰ্তন আদেশ আৰু পক্ষবোৰৰ নামৰ বাবে আবেদনৰ সময়ত সৃষ্টি কৰা হয় যাৰ বাবে পৰিৱৰ্তন (পঞ্জীয়ন) অৰ্ডাৰ/বিবিধ কেছ অৰ্ডাৰৰ প্ৰতিলিপি বিচৰা হয় [বাধ্যতামূলক]
  2. ভূমিৰ সন্দৰ্ভত আপ টু ডেট ভূমি ৰাজহ প্ৰাপ্তি [বাধ্যতামূলক]
  3. আদালতৰ মাচুল আইন অনুসৰি আদালতৰ মাচুল মোহৰ [বাধ্যতামূলক]


নির্ধাৰিত সময়সীমা : যদি কোনো ব্যক্তিৰ পৰা কোনো আপত্তি দাখিল কৰা নহয় তেন্তে ০৫ দিন (এআৰটিপিএছ নাগৰিক চাৰ্টাৰ অনুসৰি)

মাচুল :

  1. আৱেদন মাচুল হিচাপে 20/- টকা লোৱা হ'ব (পৰিশোধৰ পদ্ধতি অনলাইন হ'ব)